top of page
  • youthcanlietuva

Kilnaus sportinio elgesio laureatuose – programos auklėtinė Emilija

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) antradienį pagerbti Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų laureatai. Ceremonijos metu apdovanojimus herojams įteikė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos kilnaus elgesio sporte (angl. „Fair Play“) komiteto prezidentė, olimpietė Austra Skujytė.„Jaunojo sportininko pavyzdžiu bendraamžiams“ buvo išrinkta ir apdovanota Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentė Emilija Greviškytė.


19-metė iš Pandėlio miestelio kilusi mergina 6 metus buvo Kazickų šeimos fondo programos „Jaunimas Gali“ dalyvė. Praėjusiais metais Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimuose pagerbtos programos tikslas – naudojant sportą kaip įrankį ugdyti regionuose gyvenančio jaunimo gyvenimiškus įgūdžius bei suteikti galimybių, kurių netrūksta didmiesčiuose gyvenančiam jaunimui. Išvykus programos Pandėlio komandos trenerei buvo planuojama nutraukti projekto veiklas miestelyje, tačiau, jausdama didelę projekto vertę Pandėlio jaunimui, iniciatyvą tapti trenere parodė daugeliui programos dalyvių tuo metu bendraamže buvusi E. Greviškytė. Merginos dėka programos veiklos buvo tęsiamos, o tokia iniciatyva įkvėpė ir kitus programos dalyvius.


Foto R. Lukoševičius


„Programą „Jaunimas Gali“ pradėjau lankyti šeštoje klasėje, todėl tikrai bėgant metams po treniruočių, seminarų ar stovyklų vis pagalvodavau, kad vieną dieną norėčiau tapti programos trenere ir išbandyti savo jėgas, panaudoti sukauptas žinias bei taip atsidėkoti žmonėms, kurie manimi tiki ir pasitiki. Aš pati buvau programos auklėtinė, todėl žinau, kiek teigiamų emocijų, naujų patirčių ir galimybių ji suteikia. Norėjau, jog veikla ir toliau tęstųsi Pandėlyje ir mūsų jaunimas tobulėtų.

Buvo keista, jog bendraamžiai į mane kreipėsi vadindami trenere, bet taip pat tai buvo ir nuostabi patirtis, išmokiusi mane kalbėti garsiau ir laisviau. Šis apdovanojimas mane labai nustebino, nes manau, kad mes visi turime prisidėti prie kitų gerovės taip, kaip galime, turime dalintis. Tačiau labiausiai užplūdo dėkingumo jausmas. Ačiū už tvirtą užnugarį mano komandai, programos treneriams ir koordinatoriams! Džiaugiuosi, jog šiandien galiu būti pavyzdžiu bendraamžiams ir toliau prisidėti prie programos organizuojamų veiklų“, – šypsenos neslėpė E. Greviškytė.


Foto R. Lukoševičius


Už išskirtinę pagalbą siekiant sukurti kuo palankesnes sąlygas į Lietuvą atvykusiems Ukrainos sportininkams „Fair Play organizacijos“ nominacijoje apdovanojimas skirtas Lietuvos plaukimo federacijai.


2022 m. Fair Play projektu“ pripažinta Šiaulių sporto gimnazijos direktoriaus, imtynių trenerio Andriaus Stočkaus pagalbos Ukrainos sportininkams iniciatyva.


2022 m. jaunojo sportininko kilnaus poelgio apdovanojimas skirtas Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokinei, „Lietuvos mokyklų žaidynių” dalyvei Gabijai Čepononytei.


„Metų kilnaus poelgio“ nominacijoje apdovanotas Lietuvos olimpietis, biatlonininkas Vytautas Strolia.


Už viso gyvenimo nuopelnus apdovanota Lietuvos sporto pedagogė, sportinės gimnastikos trenerė, tarptautinės kategorijos teisėja Irina Katinienė.(Nuoširdžiai dėkojame Ocdeco: Drabužiai moterims ir vedlei Oksanai Kalvaitienei už stilistės konsultaciją ir Emilijos įvaizdį bei Renatai Navickei ir jos atstovaujamam Expert grožio salonui už skirtą laiką Emilijai)

Kommentare


bottom of page