top of page
 • youthcanlietuva

Pasiruošimas sezonui trenerių seminare

Rugsėjo 16 - 17 d. įvyko jau tradicija tapęs programos organizuojamas seminaras treneriams ir savanoriams, kurie dirbs su jaunimu 2022 - 2023 m. sezone. Programos koordinatoriai džiaugėsi, kad iš programoje dalyvaujančių 11 komandų į seminarą atvyko visi joje dalyvausiantys ir su jaunimu dirbsiantys treneriai. Taip pat džiugina faktas, kad jau trejus metus iš eilės nesikeičia trenerių komanda, tuo džiaugėsi programos vadovas Arminas Vareika: „Jaunimas gali programos veikloje tęstinumas yra labai svarbus faktorius siekiant užsibrėžtų tikslų, todėl tų pačių trenerių išsaugojimas mums yra labai svarbus rodiklis“.


Programos treneriai ir savanoriai bendroje nuotraukoje

Seminarą pradėjo programos edukologė Aistė Baronaitė-Bertašienė, kuri apžvelgė naujojo sezono planą ir atnaujiną trenerio vadovo leidinį bei pristatė tarptautinį projektą „We play together“, kuriame dalyvausime. Programos koordinatorius Benas Mačiulaitis kvietė trenerius į diskusiją apie jaunimo fiziologijos ir fizinio ugdymo ypatumus. Programos vadovas Arminas Vareika tuo pat metu dirbo su programos savanoriais ir strategavo kaip būtų galima aktyviau į programos veiklas įtraukti ją jau pabaigusius auklėtinius. Pirmąjį vakarą pabaigėme refleksija ir toliau smagiai leidome laiką neformalioje aplinkoje ir veiklose.


Treneris Darius Gricius ir Birutė Balžekienė pristato savo idėjas naujam žaidynių formatui

Antrąją dieną pradėjome ryto mankšta ir gerosios patirties pasidalinimu, kurios metu treneriai pristatė savo pasiruoštus aktyvius metodus, kurios naudoja kasdieniame darbe su jaunimu. Užbaigėme pirmąją dieną pradėtus darbus ir diskusijas, ieškojome būdų kaip prisitaikysime prie išaugusių kelionės kaštų jaunimo ekskursijoms, kokį formatą naudosime, kad jaunimui suteiktume džiaugsmą varžytis su kitomis programoje dalyvaujančiomis komandomis.


Programos buvusi auklėtinė Emilija ir esamas auklėtinis Emilis pristato savo emocijas atspinndinčias lego konstrukcijas

Finalinėje dviejų dienų seminaro refleksijoje iš lego kaladėlių pakvietėme sukonsruoti emociją kuri reprezentuotų įgytą patirtį. Labai dažnai buvo girdima mintis: „Jaučiuosi kaip šeimoje“. Džiaugiamės, kad pavyko sukurti palaikančią bendruomenę, kurios dėka galime jaustis saugūs, pasitikintys savimi net ir Pasaulį užklupus įvairiausioms negandoms. Jaunimą į veiklas planuojame pakviesti spalio mėnesį.

2022 - 2023 m. programą planuojama įgyvendinti šiose ugdymo įstaigose:

 1. Plungės r. Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazija - trenerė Jurgita Krasauskienė;

 2. Raseinių r. Ariogalos gimnazija - treneriai Birutė Balžekienė ir Darius Gricius;

 3. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija - trenerė Danguolė Venckuvienė;

 4. Alytaus r. Miroslavo gimnazija - trenerė Ingrida Rauličkienė;

 5. Pasvalio r. Pumpėnų gimnazija - trenerė Eglė Mickeliūnienė;

 6. Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazija - trenerė Kristina Gotautienė;

 7. "Gelbėkit vaikus" Raguvėlės vaikų dienos centras - trenerė Giedrė Imbrasienė;

 8. Rokiškio R. Pandėlio Gimnazija - treneris Laurynas Mikšys;

 9. FK Sveikata - Kybartai - treneris Henrikas Katilius;

 10. Prienų r. Išlaužo pagrindinė mokykla - treneris Rolandas Meškauskas;

 11. Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija - trenerė Ema Valentaitė.

Nuoširdžiai dėkojame Vila „Forest Resort“ už šiltą priėmimą ir puikią vietą mokymams.
コメント


bottom of page