top of page
  • youthcanlietuva

Tautiškos dainos ir šokiai užvaldė stovyklautojus

Trečioji stovyklos diena prasidėjo džiugia nata... Nuo pat ankstyvo ryto dalintis šypsena kvietė ryškiai šviečianti saulė. Kaip ir įprasta, rytą pradėjome nuo bendros mankštos, kambarių tvarkymo ir ruošimosi pusryčiams. Šiandien oficialiai atsidarė ir rytinių „ruonių“ grupelė, dalis stovyklautojų nepabūgo atsigaivinti šalia stovyklavietės esančiame tvenkinyje.


Vėliau prasidėjo darbas grupelėse skirtingose veiklose. Jaunimas toliau mokėsi atrasti stipriąsias savo puses bei tobulinti pirmosiomis dienomis veiklose išmoktus dalykus.


Meno vadovės Mildos Derkintytės – Sadauskienės užsiėmimo metu jaunimas išgrynino savo turimas idėjas, išklausė patarimų ir pradėjo perkėlinėti savo piešinius ant drobės.Vadovės Neringos Razbadauskaitės užsiėmimas stovyklautojams padėjo geriau pažinti komandos narius, atrasti veiklas, kurios teikia džiaugsmą, skatino tobulėti. Kai kurie jaunuoliai, pristatinėdami draugus, pasitelkė aktorinius sugebėjimus bei kūrybiškumą, tai sukėlė dar daugiau emocijų ir įspūdžių.

Cirko užsiėmimo metu, vadovas Kęstas Matusevičius, jaunimą supažindino su dar platesniu akrobatikos spektru. Stovyklautojai galėjo išbandyti „London bridge“, „Monkey of the tree“ ir „Fish under the bridge“ pratimus. Dėmesys taip pat buvo skiriamas ir stovėjimo ant rankų, žongliravimo bei „saulutės“ tobulinimui.

Užsiėmimas, kurį vedė vadovas Benas Mačiulaitis, buvo orientuotas į judesį ir sportinius žaidimus. Jo metu jaunimas mokėsi tinklinio subtilybių, žaidė komandinius žaidimus, turėjo galimybę pasitikrinti ištvermę bei individualius įgūdžius.

Po vakarienės sulaukėme pirmųjų šios vasaros stovyklos svečių – folkloro ansamblio „Čiūta“. Liaudiškos muzikos apsuptyje visi stovyklautojai pasileido plaukus. Šokiais ir dainomis susikūrėme šventišką atmosferą bei puikiai praleidome laiką.


Galiausiai dieną užbaigėme prie laužo. Dainavome, dalinome paštą ir mėgavomės ramiu, vasarišku vakaru...

Prieš miegą nepamiršome ir stovyklos tradicijų – nukėlėme vėliavą, ramybės ratelyje palinkėjome vieni kitiems labos nakties.


Magiškasis dienos momentas – susibūrimo prie laužo metu, stovyklautojų palaikymas ukrainiečiams stovyklautojams, kurie sudainavo šių metų Eurovizijos nugalėtojų „Kalush Orchestra” dainą.


Stovyklautojo (-jos) įspūdžiai:

„Ši stovykla yra puiki vieta susirasti labai gerų draugų. Džiaugiuosi, jog visi sutariame, randame bendrų pomėgių. Manau, jog per stovyklą išmoksiu be galo daug naudingų dalykų. Na, o šiuo metu labiausiai nekantrauju laukdama cirko užsiėmimų, kadangi jau labai seniai svajoju išmokti „saulutę“. Tikiuosi, jog man pavyks ir labai laukiu tolimesnių stovyklos veiklų!“ – Stovyklautoja Skaiva


Teksto autorė: Eglė Žilinskaitė

Comments


bottom of page