top of page

APIE MUS

„Jaunimas gali“ istorija

Optimized-BasketballPower.jpeg

Idėja sukurti „Jaunimas gali” programą gimė 2014 m., susipažinus su organizacija Hoops 4 Hope (liet. Vilties lankai), kurios veikla mus ir įkvėpė. Jie naudoja krepšinį kaip įrankį mokyti gyvenimo įgūdžių Zimbabvės ir Pietų Afrikos vaikus. Krešiniu pagaunamas vaikų dėmesys, tačiau gyvenimo įgūdžių pamokomis keičiami jų gyvenimai.

Zimbabvėje bei Pietų Afrikoje H4H naudojo sportą suteikti vaikams žinias apie HIV / AIDS, kaip išvengti narkotikų, nelegalaus gyvenimo stiliaus ir mokė sveiko gyvenimo būdo.

Mes tikėjome, kad šis modelis buvo būtent tai, ką taipogi galėjome įgyvendinti Lietuvoje. Žinoma, nėra sudėtinga surinkti jaunimą, gyvenantį atokiose vietovėse sportui, tačiau kaip gi seksis su gyvenimo įgūdžių ugdymu?

2014 m. įvardijome dvi pagrindines problemas Lietuvoje, kurios daugiau ar mažiau įtakojo beveik visus gyventojus: 

- savižudybės;

- alkoholizmas.

Nusprendėme dėmesį skirti Lietuvos atokiausiems ir labiausiai pažeidžiamiems kaimams. Mūsų planas buvo paimti tai, ką išmokome H4H programoje ir pritaikyti Lietuvoje.

Pavyko puikiai, bet netrukus supratome, kad kaip lietuviai mėgsta ne tik krepšinį, bet taip pat ir visas kitas sporto šakas.

Jaunimas mus mokė, kad iš tikrųjų tai niekada nebuvo susiję su krepšiniu – tai buvo bendruomeniškumas, draugystė, tikslas ir tiesiog smagiai praleistas laikas!

Taigi pradėjome plėsti savo programą, įtraukdami kitas sporto šakas, kurias mėgsta jaunuoliai, pavyzdžiui, šokti, bėgioti, žaisti futbolą ar tinklinį.

Optimized-about5.jpeg
Optimized-rockPapper.jpeg

Tuo pačiu jautėme, kad privalome skirti gyvenimo įgūdžių mokymui pagrindinį dėmesį.

Kilo klausimas – kaip pateikti svarbias gyvenimo pamokas, kad jų mokyti būtų įdomu ir smagu?

Daug diskutavome, domėjomės kaip tai vykdo kitos panašios programos, organizavome seminarus treneriams ir įsiklausėme į dalyvių pastebėjimus.

Mūsų nuomone, sukūrėme tikrai gerą metodiką, o su tuo sutinka ir mūsų treneriai bei programos dalyviai.

Sekantis žingsnis – išsikėlėme sau aiškius tikslus.

Kokia mūsų programos misija? Kokio poveikio siekiame?

Tačiau svarbiausia, kaip galėtume sukurti tokią aplinką, kurioje Lietuvos vaikai ir jaunimas galėtų pilnai atrasti save, jaustis saugiai ir dalintis savo gyvenimo iššūkiais?

TIKSLAI

goals.png
UGDYTI

jaunimui būtinus gyvenimo įgūdžius

SUDARYTI

sąlygas
būti fiziškai
aktyvus.

SUKURTI

saugią iį pozityvią aplinką augimui

DIDINTI

bendruomenės įsitraukimas

MAŽINTI

socialinę

atskirtį

KURTI

savanorystės
tradicijas

2024 m. programa jau pradeda 10 - tus veiklos metus. Tiek daug išmokome ir esame be galo dėkingi, galėdami šią veiklą vadinti mūsų darbu.

Galėtume išvardyti begalę priežasčių kodėl didžiuojamės šia veikla, tačiau pagrindinė – tai bendruomenė, kurią kartu kūrėme beeinant šioje 10 metų kelionėje.

Optimized-celebration-1.jpeg

Esame dėkingi visiems, prisidėjusiems prie programos tiek anksčiau

tiek dabar, nes Jūs visi esate „Jaunimas gali“ komandos dalimi!

bottom of page